Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Dřevárny a akce:o)

Dřevárny a akce:o)...

 

Další akce - TolkienCon! Víkend plný zábavy, fantazie, přátelství a lásky k dílům nejen J.R.R. Tolkiena

 

Minulý ročník a já:

 ..

 

Co jsou dřevárny?

Dalo by se říct, že akce určité skupiny lidí, kteří se potřebují na pár dní " ztratit" z dnešního světa. A je to pravda. Tyhle bitvy s dřevěnými zbraněmi mají něco do sebe. I když je pravda, že zase tak moc se zde flákat možné není. Aneb z práce do práce; -) Není nad to, si na pár dní vyjet s přáteli do přírody, spát pod stanem nebo klenbou hvězd a po večerech zpávat u ohňů. Samozřejmě, že jsou i pravidla, která se musí dodržovat ve vlastním zájmu. V té spoustě krásných bojových kostýmů se, bohužel, vždy najde někdo, kdo sice vypadá jako bojovník, který vyskočil přímo z děje Pána prstenů, jenže si tak věří, že pravidla nejspíš ani nečetl...Mnohdy pak hrozí různá nepěkná zranění a to je škoda. Při takovém boji se ale samozřejmě může přihodit i úraz nechtěný. Na vývoj boje a pravidla dohlížejí organizátoři a bytůstky tím pověřené. A tak už dnešní dobou není tak velký problém potkat hlavně o víkendu v lese kantil vznešených elfů, krvelačnou tlupu skřetů či skupinku roztomilých hobitů, kteří se stali, ze zdánlivě obyčejných lidí na den či více, hrdiny...

Co je LARP?

Dal by se přirovnat k dřevárnám, ovšem s tím rozdílem, že tady se víc kouzlí. Je to hra na hrdiny, kde zbraně nemívají zase tak velkou cenu, ale jde především o příběh a rozvinutí rolí hráčů. Pravidla jsou protom trochu rozsáhlejší, ale pro mírumilovné a přemýšlivé bytosti je to mnohem přívětivější způsob hry, než jsou bitvy...

Co jsou Cony?

Jsou to vlastně setkání těchto lidí, často v zimních obdobích, kdy se moc bitvy nekonají. Většinou se zamluví na víkend nějaká základní škola, v různých třídách a tělocvičně se nastolí programy a tábořiště různých ras a národů. Během dní potom probíhají různí elfí slavnosti, skřetí koncerty či velmi zajímavé a poučné přednášky na témata tolkienovské nebo ji jiné fantasy literatury. U nás nejznámější je TolkienCon v lednu v Praze, pozdější ElfCon v Havlíčkově Brodě a také FénixCon.

 

Co dalšího?

Samozřejmě je bezpočet akcí s podobnou tématikou. Laisi Finwen pořádá kažodoročně elfí slavnosti jako je třeba jarní Nosta lótion. Dále pak se těší popularitě třeba Oslava zničení Prstenu a tak dále.

 

Moravský Pán prstenů 25. - 27.6. 2005

Tato bitva na motivy Tolkienova Pána prstenů se stala mou první bitvou. Na žádnou už nebudu vzpomínat s takovým úsměvem. Vždyť jsem se odhodlala odhodit svou kápy a vyjít z mlhoviny minulosti mezi lidi, kteří mi k srdci přirostli už před naším prvním shledáním. V pátek - den příjezdu - se udála spousta věci. Dlouhá cesta vlakem směr Baldovec se docela vlekla, přesto se mi nezdála zase tak nesnesitelně dlouhá, i přes několik přestupů. První přestup nastal v Týništi, druhý v Chocni, třetí po dlouhé cestě v přeplněném rychlíku v Olomouci. Tam jsme potkali skupinku dřevárníků, nejspíš z Prahy a Tachova. Konečná byla v Přerově. Tam jsme šli najisto za zkušenými lidmi, kteří nás dovedli až na zastávku autobusu do Baldovce. Cesta byla celkem dlouhá a povědšinou vedla přírodou. Museli jsme stát v uličce, protože se nás sešlo v do je jednoho busu vážně hodně a museli jsme se nějak narvat dovnitř, abychom nemuseli cestovat nadvakrát a někoho tam nechat. K našemu (ne)štěstí jsme se dostali mezi skřeti, kteří nás celou cestu bezoddyšně bavili! V pozdních odpoledních hodinách jsme dorazili do kempu Baldovec, kde nás už cestou potkávali nejrůznější tvorové v kostýmech. Trochu jsem zalitovala, že jsem také v kostýmu nejela hned - příště stejnou chybu neudělám:-) U registrace v zadní straně kempu, nás už čekalo pár přátel. Byl tam trpaslík Topol, elfky Silwien a Pavlínka a také elf Silnar. Přivítání nebylo nijak horké, ale to nejspíš proto, že jsme byli všichni tak natěšení a překvapení z toho všeho. Silwien mi pomohla postavit stan, do něj jsme si naskládali věci a já se konečně převlékla do šatů. Za chvíli nám byl představen Steron a později Tirael- s těmi slunečními brýlemi ke kostýmu byl vážně suverén:o)) Se Silwien jsme se poté prošly po táboře, následně jsem šla s Nezordonci na dříví k večernímu zátopu a byla mi svěřena do opatřovnictví jejích zástava. V večeru jsme se konečně seznámili i s jednorožkou Melisilme a elfem Estelendilem. Večer se konala svatba Elysira a Silmalosse, kde se sešlo celkem dost lidí (hlavně tedy elfů). Do ranních hodin se hrálo, zpívalo a místy pilo:-P Kolem třetí ranní přišli na návštěvu skřeti, což byl nakonec i můj limit a tak jsem šla spát.

Ráno se vše připravovalo k bitvě. Četla se pravidla a všichni si brali bojové kostými, dokončovala se registrace, schvalovali se poslední zbraně. Všichni byli moc zvědaví a natěšení na celkový vývoj. Vzali jsme jídlo, pití a pomalu se odebírali k elfí věži. Návštěvíci Baldovce měli za sloušnou cenu ubytování a k tomu ještě divadlo:o))) Po drtivém boji, kdy Bílá straná už ztrácela naději na výhru, Frodo donesl Jeden prsten až do dalekého Mordoru a zničil ho v Hoře Osudu - eružel to nebyl ten pravý Jeden prsten. O vítězství se poté rozhodlo až v závěrečné bitvě, kde s potížemi zvítězila nakonec strana Bílá. Musíme ovšem bez zbytečných dohad uznat, že Černá měla po celou hru značně navrch.

Pozdní odpoledne se hodovalo pod širým nebem, oslavovalo se a povídalo. K večeru se nebe zatáhlo, všechno ztichlo, nebem křižovaly blesky a ticho prořízly hromy. Největší odvážlivci tančili mezi kapkami deště (spíše pořádného lijáku, ale to by neznělo tak poeticky:-P). Bouřka trvala poměrně dlouho, přehnala se celkem dvakrát. A pak s přestávkami pršelo takřka celou noc, což nebylo moc příjemné pro stanující a hlavně spící venku.

V neděli nás vítal uplakaný den, ani my jsme k pláči neměli daleko:o) Byl to krásný víkend na který budeme vzpomínat ještě dlouho. Krásně znavení a s klidem i láskou v srdcích, s úsměvy na tvářích, jsme se vrátili každý do svého domova...
 

 

TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek